Rapor Parası Sorgulama

rapor parasi sorgulama

Rapor parası yani iş görmezlik ödeneği fonundan çalışan kişiye sağlık sorunları sebebiyle aldığı rapordaki gün sayısı kadar ücret ödenmesi ssk ve sgk rapor parası sorgulama ile öğrenilebilir. Rapor parası sorgulama için TC vatandaşlık numarasını gerekmekte ve işlem şifresiz olarak yapılmaktadır.

Rapor parası sorgulama uygulaması ssk ve sgk iş görmezlik ödeneği sorgulama ekranından yapılmaktadır. Bunun için ilk önce esgm ekranına girmeniz gerekmektedir. Esgm ekranından tc ile rapor parası sorgulama için bilgiler doğruca girilir ve bilgileri sorgula düğmesi işaretlenir. Açılan ekran ssk vatandaş ekranıdır. Bu ekranda sizin ssk ile ilgili olan bütün detaylarınız görüntülenmektedir.

Açılan ekrandaki menüler yardımıyla rapor parası öğrenme yapabilirsiniz. Bunun için de 4a iş görmezlik ödeneği sayfasına menüden girmeniz gerekmektedir.

Herhangi bir sağlık sorunundan ötürü heyet raporu aldığında işgörmezlik ödeneği fonu sizin maaşınızı karşılar. Tabi sigortanız düşük primden ödeniyorsa düşük rapor parası alırsınız. Bu nedenle rapor parası kaç para diye merak ediyorsanız, bu ssk’ya ödenen priminizle alakalıdır.

Rapor parası kaç gün sonra alınır?

Rapor parası, iş yerinizin kuruma ssk rapor girişi yaptıktan sonra işleme alınır ve takribi 1 ay içerisinde rapor parası hesabınıza yanısıtılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.