SSK Sigorta Sorgulama

ssk sigorta sorgulama

Yeni işe girdikten sonra ssk sigorta sorgulama adettendir. SSK işe giriş sorgulama yapmanın haricinde toplam ssk primini öğrenmek için de ssk sigorta sorgulama yapılır. Bu işlemi şifresiz ssk sorgulama uygulaması ile bir iki dakikada yapmanız mümkün. Sigortalı çalışma durumunuz hakkında bilgi sahibi olmak için yapacak olduğunuz ssk sigorta sorgulama da tc kimlik bilgilerinizi kullanmanız yeterlidir.

Yenilenen ara birimi sayesinden ssk sigorta sorgulama uygulamaları sadece ssk sorgulama için değil, hastane muayene provizyon, rapor parası sorgulama gibi bir çok konuda bilgilere ulaşmanızı sağlamaktadır. Bu bilgilere ulaşmak ise ssk sitesinden rahatça yapılabilir. Ssk sigorta sorgulamak için tc kimlik numarası, aile sıra numarası, doğum tarihi gibi temel bilgiler istenmektedir. Ssk sorgu ekranına bu bilgiler yazıldığında yeni ssk sigorta sorgulama ekranı karşınıza çıkar. Bu ekranda yer alan hizmet bilgisi kısmına giriş yaptığınızda ise sizden seçim yapmanız istenir.

Ssk hizmet bilgisi alanında 4a hizmet bilgisi ve 4c hizmet bilgisi olmak üzere iki kısım vardır. 4a hizmet bilgisi; özel sektörde işçi olarak çalışanlar ile bir kısım devlet memurlarını kapsamaktadır. Bu iş kollarında çalışıyorsanız ssk sigorta sorgulama sonuçlarını 4a hizmet bilgisi olarak alacaksınız. Eğer sözleşmeli devlet memuru iseniz yapmanız gereken 4c hizmet bilgisi bölümüne giriş yapmaktır.

Ssk sigorta sorgulamasını ssk sicil no ile de yapabilirsiniz. Fakat sicil no ile ssk sorgulama yapıldığında temel ssk prim bilgilerini vermektedir. O nedenle esgm sisteminden girmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.