SGK Prim Sorgulama

SGK Prim Sorgulama

Sgk prim sorgulama ekranı ile kaç gün sgk sigorta primim ödenmiş sorgulama yapabilirsiniz. Çalıştığınız işyerinin sgk primini ne kadardan yatırmış bu ekran ile öğrenebilir ve gereken işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sgk sorgulama sistemi 2011 yılında yenilendi ve kurumun internet sitesinden online olarak vatandaşın hizmetine sunuldu. Yeni sistemde sigortalılar sgk prim sorgulama haricinde bir çok işleme daha erişim sahibiler. Bu işlemler, sgk rapor parası sorgulamasından tutun da hastane provizyon bilgilerine kadar uzayıp gidiyor. Sosyal güvenlik kurumu sürekli yenilenen ve kendini geliştiren e-sgk sorgulama sistemi ile vatandaşın işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor.

Kaç gün sgk primi ödenmiş öğrenmek için yapılan sgk prim sorgulama, hizmet dökümü adı verilen kişisel sigorta veri merkezi sonuçlarında yer almaktadır. Bu bilgiler, sgk tarafından tutulan ve resmiyet taşıyan bilgilerdir. Ödenen toplam sgk primlerini öğrenmenin yanı sıra ay ve gün olarak da ne zaman ne kadar sgk sigorta primi yatırılmış görebilirsiniz.

Sgk prim sorgulama bilgilerini görmek için e-sgk uygulamalarından biri olan esgm sayfasından giriş yapılır. Burada tc kimlik no ile giriş yaptıktan sonra sgk hizmet ekranı açılır. Açılan ekrandaki hizmet bilgisi kısmında sgk sigorta geçmişiniz bulunmaktadır.

Sgk hizmet ekranına girdiğinizde işe ilk giriş yaptığınız (sigortalı çalışmaya başladığınız) ilk günden itibaren ödenmiş olan bütün sgk prim günlerini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.