TC ile SSK Gün Sorgulama

TC ile SSK Gün Sorgulama

Halen çalışan yada sigorta girişi bulunan T.C. vatandaşları, ssk gün sorgulama işlemleri sayesinde toplam ödenen prim gün sayıları başta olmak üzere sigortalı işe başlangıç tarihi, varsa eğer işten çıkış tarihi, ödenen prim miktarının kaç para maaş üzerinden yatırıldığı gibi bir çok ayrıntıya cevap bulabilir.

Bu ssk gün sorgulama bilgileri ışığında yanlışlık olması ya da sigortanızın yatırılmaması gibi durumlarda işyerine uyarı çekebilir ya da sgk müdürlüğüne sigortasız çalıştırıldığınızı beyan edebilirsiniz. Aynı zamanda tc ile ssk hizmet dökümü ekranından emeklilik başvurusu ve ne zaman emekli olurum sorularının yanıtını da hesaplamalar yaparak bulabilirsiniz.

Eski dönemde işlem gören ve esgm olarak da bildiğimiz ssk sorgulama, vatandaşların sigorta bilgilerine erişmelerini sağlayan tc kimlik no ile ve edevlet şifresi kullanılarak yapılan bir ssk hizmet dökümü işlemidir. Bu işlemle birlikte sigortalı olarak çalışan kişiler ssk ya da sgk primlerinin ödendiği ilk günden itibaren kayıt altında tutulan ssk gün bilgilerine ulaşabilirler. Aynı zamanda tc ile ssk sorgulama işlemlerinin yapıldığı ekran ile hastane provizyon sorgulama, emeklilik hesaplama, ilaç durumu öğrenme, emeklilik başvurusu gibi işlemler de yapılabilmektedir.

İnternet üzerinden sağlanan hizmetler sayesinde vatandaşlar sosyal güvenlik kurumu müdürlüğü ve binalarına gitmeye ihtiyaç duymadan tüm sigorta işlemlerini hızlıca gerçekleştirebilirler. Bu hizmetlerden bazıları; sgk hizmet dökümü, ne zaman emekli olurum hesaplama, ssk gün sorgulama, sgk sorgulama, ssk prim sorgulama gibi işlemlerdir. İşlemler yoğunluk olduğunda bekleme süresi biraz artabilir. Sonuç alınanaması durumunda e devlet üzerinden ssk sorgulama yapmanız tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.