SSK Sorgulama Neden Hata Veriyor

ssk sorgulama neden hata veriyor

SSK Sorgulama neden hata veriyor ? Ssk sorgulama neden açılmıyor, ssk hizmet dökümü sorgulama neden açılmıyor, ssk sorgulama neden yapamıyorum, ssk sorgulama neden olmuyor gibi sorgular oldukça yoğun olarak geliyor.

Son günlerde ssk hizmet dökümü almak isteyenlerin sıkça sorduğu sorgu ssk sorgulama neden hata veriyor sorusu. SGK sorgulama ile aynı işlem olan bu sorgulama türünde kullanıcılar bir süredir hatalarla ve açılmayan sayfalardan dolayı dert yanıyor. Oysa ki sorunun kaynağı hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve ssk sorgulama bilgisine ulaşmak isteyenlerin hangi kanalı kullanması gerektiğini açıkladı.

Özellikle yeni işe girenler ve düzenli olarak sgk hizmet dökümü sorgulama ile sigorta prim gün sayılarını takip edenler bir süredir e-sgk olarak bilinen esgm sayfasına ulaşamamaktan ve ve ssk sorgulama neden alınmıyor sorusundan bunalmış durumda. Konu ile ilgili bilgi SGK tarafından duyurularda belirtildi ve ssk sorgulama yapacaklar için şimdilik e-devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu.

SSK Sorgulama Neden Hata Veriyor ?

Ssk sorgulama ekranını hata vermesinin nedeni, yapılan altyapı çalışmalarıdır. Kurum, yenileme ve güncelleme çalışmaları yaptığı için ikinci bir uyarıya kadar ssk sorgulama işlemleri e devlet ile yapılacaktır. E devlet şifrenizle giriş yapıp ssk prim sorgulama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.