SSK Sicil No Sorgulama

ssk sicil no sorgulama

Kimlik numarası sayesinde işlemlerin kolaylaşması üzerine ssk sicil no sorgulama ve öğrenme çok fazla ihtiyaç duyulan bir işlem değil. Ssk sicil numarasını öğrenmek isteyenler ise ssk hizmet sorgulamasını yaparak kolayca sgk sicil no sorgulamasını da gerçekleştirmiş olurlar. Eskiden ödenmiş sigorta primini öğrenmek için ssk sicil numarası gerekmekteydi. Günümüzde ise esgm sistemi sayesinde sigorta sicil nosuna ihtiyaç duyulmadan bir çok işlem gerçekleştirilmektedir. Her ne kadar esgm şu an için yayında olmasa da e devlet sorgulama servisi ile de bir çok ssk işlemini rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Çoğu kişinin yaptığı hatalardan biri de isimden ssk sicil no sorgulama yapmaya çalışmaktır. Bu işlem mümkün değildir çünkü aynı ad ve soyada sahip onlarca kişi bulunmaktadır. Bunun yerine kimlik no ile ssk sicil no sorgulama yapılmakta ve ulaşılmak istenen bilgiye erişmek mümkün olmaktadır.

Çalışıyorsanız eğer ssk sicil no öğrenmenin bir diğer yolu da maaş bordronuzdur. Maaş bordrosunda mecburi olarak ssk sicil numarası da yer almaktadır. İşyerine bağlı olarak genellikle sigorta sicil numarası sağ üst köşede kişisel bilgilerinizin arasında yer alır. Eğer maaş bordrosu almıyorsanız e devlet üzerinden bunu yapmanız gerekiyor.

İşyeri ssk sicil no sorgulama işlemi ise daha farklı bir alandır. Ssk işyeri sicil numarası ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi ilerleyen konularda yapacağız.

Ssk sicil no sorgulaması için e devlet şifresini kullanarak Sosyal Güvenlik Kurumu ekranına girmelisiniz. Daha sonra kişi hizmet bilgisi 4a ya da 4b ile hizmet dökümünüzü görüntüleyeceksiniz. Hizmet dökümünüzün üstünde ssk sicil numarası yer almaktadır. Genellikle 11 haneden oluşan sicil numaranızı bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.