Kaç Gün Sigortam Var

kac gun sigortam var

Yeni işe girenlerin sigortam başladı mı sorusu ile sigortam yatıyor mu diye merak ediyorsanız ssk sorgulama yapıp kaç gün sigortam var sorusunun yanıtını kolaylıkla bulmanız mümkün. Son zamanlardaki esgm sorunları sebebiyle kaç gün sigortam var öğrenmek istiyorum diyenler bu sorgulama işlemini e devlet ile yapmaktadırlar.

E-Sosyal Güvenlik Merkezi’nde yapılan altyapı yenileme çalışmaları sebebiyle yaklaşık iki aydır sigortalılar tc ile ssk sorgulama yaparken sorunlar yaşamaktadır. Esgm, bilindiği üzere ssk sigortası ile çalışanların sigortam ödeniyor mu, kaç gün ssk sigorta primim var diye düşünenlerin başvurduğu ilk kaynak olması sebebiyle tekrar aktif edilene kadar çalışanlar e devlet ile ssk sorgulaması yapmaları gerek.

E devlet üzerinden kaç gün sigortam var sorunun öğrenmek için e devlet şifresi ve tc kimlik numarası ile turkiye gov tr adresine girmeniz gerekmektedir. Giriş işleminin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu sayfasına giriniz. Daha sonra kişisel hizmet bilgisi sayfasından 4a hizmet dökümü sorgulama bağlantısına girmeniz ile kaç gün sigortam var sorunuzu hizmet dökümü biçiminde bulabilirsiniz.

Sigorta girişini ilk kez öğrenmek isteyenlerin ssk sorgulama yaptıklarında dikkat etmeleri gereken ayrıntı priminizin kaç para üzerinden ödendiği yani devlete aldığınız maaşın kaç paradan bildirildiğidir. Bu hususta maaşınız yüksek ise asgari ücret gösterilip ssk priminiz eksik ödeniyor olabilir. Ssk hizmet dökümünüzde primin ödendiği ücret brüt maaş miktarınızdır ve gerçekte aldığınız brüt maaş ile karşılaştırarak sigortanızın kaç para üzerinden yatırıldığını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.