Ben Ne Zaman Emekli Olurum

ben ne zaman emekli olurum

Dün akşam dayım acaba ben ne zaman emekli olurum diye söyleniyordu. SSK emeklilik hesaplama işlemleri hakkında bilgim olduğundan ne zaman emekli olurum sorusuna yanıt verdim. Tabi bunu da ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanarak yaptım. Birlikte ben ne zaman emekli olurum sistemini kullanarak emekli olacağınız tarihi öğrenelim.

Dayımın emeklilik ile ilgili sorusunun yanıtını kolayca buldum. Bunun için kimliğini almam yeterli oldu. Sizin de kimliğiniz yanınızdaysa ne zaman emekli olurumu hesaplamaya başlayabiliriz.

Öncelikle ne zaman emekli olurum uygulamasını devreye alan sosyal güvenlik kurumu sgk’ya teşekkür ediyorum. Bu sayede herkes emeklilik tarihini öğrenme imkanına sahip oldu.

Kimliğiniz yanınızdaysa ilk önce hizmet dökümü almamız gerekiyor. Hizmet dökümünde yer alan, sigorta ilk başlangıç tarihi, 3600 prim günü dolduğu tarih ve toplam ssk prim gün sayısı bilgileri, ne zaman emekli olacağınızı hesaplarken lazım olacak. Bu nedenle ssk hizmet dökümü sayfasından bu dokümana ulaşıyoruz.

Emeklilik hesaplama için gerekli olan altyapıyı hazırladıysak başlayabiliriz.

ben ne zaman emekli olurum
ben ne zaman emekli olurum

Ne zaman emekli olurum sayfası aşağıda gördüğünüz gibidir. Burada istenilen temel bilgiler;

  1. Cinsiyet, doğum tarihi
  2. Hizmete başlama tarihi (ssk ilk işe giriş tarihi)
  3. Toplam ödenmiş ssk prim gün sayısı
  4. Askerlik borçlanması bilgileri
  5. Malullük, sanatçi ssk bilgileri
  6. 3600 ssk priminin dolduğu tarih

Yukarı istenilen bu bilgiler girildikten sonra gönder demeniz yeterlidir. Bilgileri eksiksiz olarak doğru girerseniz acaba ben ne zaman emekli olurum sorusuna en yakın tarih sonuçlarını almakla kalmazsınız aynı zamanda emekli olmak için kaç gün daha ssk primi ödemeniz gerektiğini ve emeklilik yaşı durumunuzu da öğrenebilirsiniz.

İşte ssk emeklilik hesaplama işlemi bu kadar kolay. Bazen denk geliyorum, arayın ne zaman emekli olacağınızı söyleyelim diye, bunlara gerek yok. Sizde kolayca ne zaman emekli olurum hesaplama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.