Telefonla Hastane Randevusu Alma

telefonla hastane randevusu alma

Telefonla ssk devlet hastanelerinden ssk doktor randevu alma işlemleri MHRS(Merkezi Hekim Ranevu Sistemi) ile yapılmakta olup bu yöntem sayesinde hastanelerde oluşan yoğun sıraların önüne geçilmekte ve hastanın doktor seçimini de kendisinin yapması sağlanmaktadır.

Değiştirilen  yeni sistemle beraber hastaneye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden online bir şekilde randevu almak artık mümkün. Bu işlemi gerçekleştirmek için sistem üzerinden kayıt yaptırmak gerekli, Bunu yapmak için sisteme giriş yaptıktan sonra yeni üye butonuna tıklayıp doldurmanız gereken bilgileri doldurduktan sonra şifrenizi belirlemeniz mümkün.

Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra sisteme giriş yaparak hastane randevu alma işleminize başlayabilirsiniz. Randevu almak için randevu modülünden muayene olunacak hastanenin poliklinik ve doktor tercihi gibi bölümleri seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SSK randevu almak için ayrıca alo 182’yi arayabilirsiniz. Bu işlem için ise 182 nolu hattı arayarak karşınıza çıkan operatöre randevu alınmak istenen hastanın tc kimlik numarası verilmelidir. Ayrıca operatöre hekim tercihi ya da gerekli tercihler bildirilir. Bunun üzerine operatör  gerekli yönlendirmeyi yaparak size uygun olan tarih ve saatli bir şekilde randevunuzu verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.